Бібліотека ліцею №13
Сьогодення диктує школі нову модель бібліотеки, діяльність якої повинна спрямовувати на інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, який передбачає навчання учнів мистецтву жити. Тому так важливо змалечку виховувати у дитини прагнення до набуття знань, прищеплювати навички самостійного пошуку інформації. Роль сучасної бібліотеки підвищується в багато разів: необхідно передати дітям знання набуті раніше і підготувати їх до життя в суспільстві, до накопичення інформації відбувається дуже швидкими темпами. Успішно впоратися з цією роллю можна лише за умови активного використання і впровадження сучасних новітніх технологій. Бібліотека нашого закладу укомплектована комп'ютерами, які під'єднанні до мережі Іnternet, що дає змогу користувачам швидко знаходити потрібну інформацію.
Бібліотекарі ведуть облік періодичних видань (починаючи з 2007 року) у комп'ютері. Також у бібліотеці є копіювальна техніка, що дає можливість читачам економити свій час. Створена медіатека. За кошти школи були закуплені 56 електронних навчальних посібників, художніх та документальних фільмів. Працюючи в медіатеці учні та вчителі мають можливість використовувати не тільки книги, періодику, але і отримувати інформацію з дисків, інших носіїв інформації, переглядати відеофільми, використовувати все, для написання творів, рефератів, для підготовки презентацій робіт МАН і учнівських проектів. Тобто підбирати інформацію для творчої діяльності.У бібліотеці для інформування читачів створено стенди «Інформаційний бюлетень», «Бібліотечний вісник», «Живи, книго!» Учні та вчителі під час відвідування бібліотеки мають можливість особисто ознайомитись з новими виданнями.
Шкільна бібліотека надає допомогу у підготовці до проведення шкільних заходів, позакласних годин та ін. У бібліотеці широко представлені різноманітні тематичні книжкові експозиції та виставки. «Сім’я і школа – дві могутні сили виховання», «У сім’ї росте дитина», «Державна символіка України», «Історія України», «Люблю Вкраїну я свою, Вона найкраща в цілім світі», «Із скриньки народознавства», «Профільне навчання», «Правове виховання», «Перлини рідного краю», «Роде наш прекрасний». Вчителям надається можливість підвищити свою педагогічну майстерність за допомогою таких фахових освітянських видань: «Освіта України», «Завуч», «Інформаційний збірник», «Директор школи», «Позакласний час», «Початкова школа», «Розкажіть онуку», «Вісник ТІМО» інших фахових газет та журналів. У бібліотеці оформлено тематичні папки «Правове виховання», «Зовнішнє незалежне оцінювання», «Профільне навчання», «Історія України від Київської Русі до сьогодення», «Що таке толерантність?», «Свята, звичаї, обряди» «Юність, опалена війною», «Дзвони пам’яті» та інші. Велика увага приділяється збереженню книги. Всі працівники і учні НВО №28 беруть участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!». У класах створені «Пости бережливих», бібліотечний актив разом з бібліотекарем систематично проводять рейди-перевірки збереження шкільних підручників, по класах оформлені куточки «Живи, книго!».